Focení s Evčou

17.01.2021

V roce 2009 jsem se odhodlal k tehdy pro mě odvážnému kroku. Celé portrétní focení zvládnout pouze na filmový fotoaparát. Tím začala moje etapa středoformátových fotografií. Každopádně bez možnosti kontroly záběru a s omezeným arzenálem negativů. Dodnes si pamatuju ten den. Ať po vyvolání a skenu do PC jsem věděl, zda a jak se povedlo. Zážitek! A ono se povedlo. Od té doby jsem už nemohl jinak. Hasselblad s neodolatelným zvukem centrální závěrky je droga. A samozřejmě obrazová kvalita a DOF klasickou 80mm/2.8.

Takže velký dík Evči, za odvahu a důvěru do toho jít se mnou "tenkrát poprvé" :) A pak ještě mnohokrát znovu, například na víkendových fotografických soustředěních naší skupiny F5. Protože nechat se fotit analogovým středoformátem je pro modelku taky zážitek. Jen ostření trvá nekonečnou chvíli. A to nemluvím o kompozici, když to máte v šachtě všechno zrcadlově naopak. Velmi pomalý a klidný proces. Ale nikdy neusnula.

Postupně jsme spolu nafotili i celkem zdařilé sety snímků, snad i s uměleckou a kreativní ambicí. Pro výsledek je potřeba trošku trpět, ale je to vždy sranda.