Iceland fotografický #2 Duhové hory

04.09.2019

Vyrazili jsme za aktivním fotografickým dobrodružstvím na Iceland během června, tedy doby kdy prakticky nezapadá slunce. Pro pořízení pěkných fotografií zdejšího kraje ideální čas. A tak se stávalo, že jsme se toulali po kopcích a pobřeží klidně i po půlnoci.

Cílem bylo projet jižní pobřeží, vidět ty nejznámější místa. Navštívit Duhové hory a prochodit část vnitrozemí.

Příjezd do Duhových hor Landmannalaugar Tourist information Centre jsme si naplánovali na pozdní večer a noc abychom využili dobré světlo. Opravdu přejezd noční krajinou pustinou lávového vnitrozemí byl epický. Jako z jiného světa. Na místo jsme dorazili chvíli po půlnoci za barevně zářícího nebe a v půlnočním slunci jsme se naložili do termálních pramenů.

Nemohl chybět výšlap na okolní kopce pro lepší rozhled. Nejdříve duhová hora Brennisteinsalda a pak modrá hora Bláhnjúkur. V noci jsme si dokonce na hajku sundali bory a přebrodili řeku, abychom mohli pokračovat a o půlnoci zažili celé panorama duhových hor pěkně z výšky. Udivující bylo to ticho a klid a pohled na krajinu pod námi.

Duhové hory a vnitrozemí, to jsou i jezera. Vydali jsme se napriklad k nedalekému Ljótipollur a opět se nám otevřel neskutečný pohled na krajinu hrající všemi barvami.