Madeira 2021

01.08.2021

Jaro 2021. Vítejte na ostrově. Hned po příletu je potřeba nasát atmosféru Madeiry. První poncha, česnekový chleba ke sklence vína, grilovaná ryba se zeleninou. Procházka hlavním městem. Návštěva trhů s bylinkami, kořením a ovocem. Spousta chutí a vůní. Jsme zpět a čekají nás dva týdny zážitků!

Všechny odstíny zelené naleznete na jaře na Madeiře. První výlet na Levada Nova, k sedlu Encumeada na výhledy a také do úkolý Rabacal k 25 pramenům. Třešničkou na dortu je pak vyhlídka na Údolí Jeptišek Curral das Freiras.

Od pobřeží po nejvyšší vrcholy je spousta nádherných výhledů. K nejkrásnějším patří východy a západy slunce vysoko v horách na Pico do Arieiro. Opět jsme si nenechali ujít.

Hluboko v prastarých lesích jsme se ocitli při tůře Caminho do Pináculo e Folhadal PR17. Dle mého jedné z nejkrásnějších na ostrově. Chvíli v mracích, chvíli nad nimi. Vodopády, tunely, nádherné rozhledy, čarovný les ve Fanal a květiny všude. I cesta náhorní plošinou s větrníky je magická.

V mezičase si to žádá patřičně relaxovat a odpočívat. Třeba procházkou městem, nebo koupáním na zlatočerné pláži v oceánu.

Severní pobřeží je úžasné. Během slunečného dne jsou výhledy epické a nekonečné.