Thajsko 2019 #2 Bangkok

09.10.2020

Při poznávání Thajska zažíváme menší kulturní šok, kdy se dostáváme z klidného ráje do přeplněného a rušného centra metropole Bangkoku. Ubytování blízko turisty oblíbené Khaosan Road je fajn. Nacházíme se přímo v centru města u řeky Chao Phraya, Královských paláců a dalších historických míst. Noční život v centru Bangkoku je hlučný a náročný. Brzo si jdeme odpočinout na hotel.

Další den navštěvujeme chrámy a paláce. Je velmi teplo a sluníčko pálí. Ovocné nápoje všeho druhu a výborná kokosová zmrzlina jsou samozřejmostí. Procházíme zapadlé uličky s obchůdky snad všeho na světě. Šicí stroje, oblečení, jídelny a bistra, kohoutí zápasy, tržnice a dokonce krámek s vinylovými deskami. Den zakončujeme úžasným večerem s drinky na vyhlídkovém baru Lebua ve State tower v 63. patře. Vyhlídka na zapadající slunce ze sky baru je nezapomenutelná, stejně jako ceny podávaných nápojů.

V den poslední, před odletem ještě podnikáme návštěvu místního mořského akvária. Nad hlavou nám plavou rejnoci, žraloci a potápěči. Doporučujeme všem cestovatelům jako příjemné spestření. Výlet je bohatší o zážitek z cestování městskou hromadnou dopravou. Bangkok je rušný a nekonečný.