Thajsko 2019 #3 Koh Kood

09.10.2020

Na tento ostrůvek jsme natrefili díky kamarádovi ze Slovenska, který hledal klidnější místo pro rodinnou dovolenou. Na Koh Kood letíme s Chiang Mai letadlem přes Bangkok, pak následuje jízda autobusem z letiště Trat k přístavu a pak ještě pěkný kus lodí na samotný ostrov. Stojí to ovšem za to. Ostrov je zelený a vlastně ho protíná pouze jedna jediná silnice. Tedy samá džungle, lesy, zejména kokosové palmy, kolem cesty ostrovem sem tam thajské hospůdky, obchody a ve svazích kolem moře izolované zátoky vždy s jedním nebo dvěma resorty.

Ten týden odpočinku trávíme v klidné zátoce Bang Bao Bay, kde je několik menších resortů a úžasně čistá a klidná voda. Náš Koh Kood Resort má parádní The Deck Bar, výbornou restauraci a pěkné ubytování v banánovém háji. Přes den jsme vždy někde venku, na kajaku, na pláži v lehátku a síti, nebo na výletě motorkou. Večer trávíme v lesním baru Fisherman`s Hut s živou hudbou, nebo na pláži a plážovém baru při západu slunce s drinkem v ruce.

Šnorchlujeme v zátoce, jsou tu hejna malých rybek a také dost větších pestrobarevných. Zažíváme déšť na moři, na kajaku a motorce objevujeme okolní kokosové pláže a místní restaurace. Vydáváme se do vnitrozemí ostrova k pěknému vodopádu a koupeme se v jezírku. Všudypřítomné rybky okusují starou kůži na nohách. A to nejlepší, skákání z mola do průzračné vody, houpání se na palmových plážových houpačkách a třeba i na houpačkách ve vodě, naprostý relax.