Výlety

 

Další víkendový výlet do hor. Tentokráte nedaleko Italského Brixenu do vesničky Santa Maddalena. Na nedalekou turistickou chatu Gaisleralm s ikonickým výhledem na panorama masivu hor.

Hotel na Cala Santanyí. Výlety autem. Válení se na pláží, u baru a procházky po okolí. Velmi příjemných několik dní na Mallorce.

Opět jsme se rozhodli strávit několik letních dní v Rakousku u jezera Attersee. A opět osvědčený Camping Grabner. Opět oblíbený Schafberg. Dále pak Zwölferhorn s krásnými výhledy na jezero Wolfgangsee a okolní kopce. Lesem k jezeru Langbathsee. A to nejlepší byla opět koupačka v Attersee.

Zimní krajina

17.01.2021

Nalezená krajina. Zimní krajina. Beskydy. Moc jsem si chtěl zkusit co to znamená pracovat s fotoaparátem při nízkých teplotách a jak pracovat s úplně jinou tonalitou snímků. Krása zimní přírody je dech beroucí. Zejména při východu slunce se fialová, oranžová a zlatá mísí s bílou, modrou a šedou v krásných tónech. I zde platí, že snímky jsou jen...

Ranní výšlap na Velký Javorník z Frenštátu pod Radhoštěm završil naše podzimní toulky přírodou Beskyd v roce 2020. Není nad atmosféru přicházejícího nového dne.

Pálava

08.11.2020

Večerní procházka po Palavě. Barevny podzimni den. A ochutnávka mladého vína ve sklepě.

Podzim v plné kráse na pomezí Štýrska a Horních Rakous. Hinterstoder, Wurzeralm a Gleinkersee. Náš cíl, Rote Wand, jsme si ce nezdolali, ale výhledy i tak stály za to. Listnaté lesy přecházely v kolonie modřínů a kleč. Příroda na podzim hraje barvami.

Rozhodli jsme se strávit několik letních dní v Rakousku u jezera Attersee. Začátkem července počasí přálo, a tak jsme trávili čas turistikou a také u vody. Kemp na východní straně jezera můžeme vřele doporučit. Čistý, tichý, s parádním přístupem k vodě. Camping Grabner naleznete na https://www.camping-grabner.at/de/

Rychleby 2020

09.09.2020

Poprvé na rychlebských stezkách. Zvládli jsme to bez zlomenin, jen jsme se pořádně zapotili. Super víkend klasicky i s grilováním a stanováním. Co dodat.

Jarní první vlna koronaviru nám zhatila plány se vydat na Mallorcu. Rozhodli jsme se prozkoumat krásy naší vlasti. Padl nápad zdolat několik významných vrcholů v různých pohořích během jednoho týdně. A tak se i stalo. Na kole jsme projeli beskydské Ondřejníky, zažili východ slunce na Lysé hoře, vyšli údolím Bílé Opavy na Praděd a cestu završili...

Parádní výlet na konci podzimu. Využili jsme dokonale příjemné počasí a poslední slunečné dny. Rozhodně to výborný zážitek.

Letní toulání v červenci 2017 na rozhraní Rakouska, Slovinska a Itálie. Krásné Monte Santo di Lussari, slovinské kempování, výlet pod Mangart a výšlap na Krn do výšky 2244 m.n.m.

Podzimní pokus o přechod Nízkých Tater zastavily hordy sněhu po několikadenním vydatném sněžení v celé obasti. Bílá tma a vítr. Adventure trip se v ším všudy.